Biznes/finanse

Jak wybrać biuro rachunkowe w Warszawie?

Jak wybrać biuro rachunkowe w Warszawie
Jak wybrać biuro rachunkowe w Warszawie

Prowadząc własną działalność, oprócz wielu spraw związanych z zarządzaniem i organizacją, na głowie przedsiębiorcy spoczywa wiele obowiązków związanych z księgowością. Często prowadzenie księgowości i znajomość przepisów z tym związanych wykracza poza możliwości samego przedsiębiorcy. Na szczęście naprzeciw potrzebom wychodzą biura rachunkowe i księgowe, które oferują kompleksowe usługi związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze biura rachunkowego? Oto kilka wskazówek, jak wybrać biuro rachunkowe.

Doświadczenie w branży

Biura rachunkowe oferują zazwyczaj pełną obsługę w zakresie wszystkich formalności i działań związanych z prowadzeniem firmy, niezależnie od branży czy wielkości przedsiębiorstwa. Warto jednak dowiedzieć się, czy biuro ma doświadczenie w prowadzeniu firm o takim profilu jak nasza. Zwłaszcza, jeśli profil działalności wymaga dostosowania się do dodatkowych wymogów prawnych lub podatkowych.

Polisa OC biura rachunkowego

Kwestią, na którą powinniśmy również zwrócić uwagę wybierając księgowość jest ubezpieczenie OC biura rachunkowego. Zgodnie z prawem wszystkie biura rachunkowe, świadczące usługi na rzecz prowadzenia działalności gospodarczych zewnętrznym podmiotom, posiadają polisy ubezpieczeniowe od odpowiedzialności cywilnej. Polisa taka zabezpiecza klientów biura. Warto jest więc zapoznać się ze szczegółami takiej polisy.

Sposób wymiany dokumentów

Oddelegowanie prowadzenia księgowości do biura rachunkowego wymaga stałej wymiany dokumentów pomiędzy przedsiębiorcą a biurem. Wszelkie otrzymane lub wystawione faktury czy potwierdzenia przelewów związane z płatnościami składek ubezpieczeniowych czy podatków powinniśmy dostarczać do biura. Większość z nich akceptuje możliwość przesyłania dokumentów drogą elektroniczną, jednak warto jest upewnić się, że istnieje taka możliwość. W przypadku dużej ilości dokumentów generowanych przez przedsiębiorcę niektóre z biur – takie jak np. Keep Going Group w Warszawie, oferują odbiór ich bezpośrednio od klienta.

Stały dostęp do opieki księgowego

Niekiedy pojawiają się sytuacje kiedy niezmiernie ważne jest wsparcie merytoryczne osoby kompetentnej w zakresie księgowości. Biuro powinno zapewnić więc stały kontakt z księgowym oraz pomoc w bieżących sprawach klienta.

Dodatkowe korzyści oferowane przez biuro rachunkowe

Dla klientów biura często przygotowują dodatkowe pakiety korzyści. W ich zakres wchodzi wsparcie i pomoc w wielu dodatkowych kwestiach związanych z prowadzeniem firmy. W przypadku biura Keep Going Group są to na przykład szkolenia, mentoringi, wsparcie marketingowe, czy prawne w zakresie podatków i/lub RODO.

Rynek usług rachunkowo-księgowych jest szeroki. Biuro rachunkowe Warszawa takie jak Keep Going Group wesprze przedsiębiorcę we wszystkich formalnościach związanych z biznesem. Pracuj skutecznie, a nie ciężko!

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz