Biznes/finanse

Gdzie szukać dobrej pożyczki na samochód?

Gdzie szukać dobrej pożyczki na samochód
Gdzie szukać dobrej pożyczki na samochód

Polacy coraz częściej decydują się na zakup nowych samochodów, korzystając z zewnętrznych form finansowania. Największą popularnością cieszą się pożyczki, dzięki którym można sfinansować zakup nawet niskim wkładem własnym. I Ty zamierzasz nabyć pojazd? Sprawdź, gdzie ubiegać się o wsparcie finansowe.

Pożyczka pożyczce nierówna, dlatego wybór przypadkowej oferty może sporo kosztować. Z tego powodu, przed zaciągnięciem zobowiązania warto przeanalizować kredyty w kilku bankach. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę wiele aspektów, które mogą zadecydować o tym, że jedna pożyczka na samochód jest opcją dużo atrakcyjniejszą niż pozostałe propozycje.

Dobra pożyczka na samochód, czyli jaka?

Nie ma jednej uniwersalnej definicji dobrej pożyczki na samochód, ponieważ wiele zależy od indywidualnych potrzeb konkretnego kredytobiorcy. Można jednak wskazać kilka cech, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

  • Atrakcyjny wkład własny

Wkład własny to opłata, którą należy wnieść „na start”. W zależności od konkretnego banku, wysokość tej opłaty jest różna. Dlatego warto przeanalizować oferty, dopasowując wymogi do indywidualnych możliwości finansowych.

  • Optymalny okres finansowania

Okres finansowania jest jednym z parametrów wpływających na całkowity koszt kredytu. Jeśli jest zbyt długi, wówczas kwota zobowiązania do spłaty rośnie. Natomiast zbyt krótki okres kredytowania będzie oznaczać wyższą ratę. W takiej sytuacji dobrze jest pójść na kompromis – finansowanie przez 3-4 lata jest optymalną opcją.

  • Wysokość miesięcznej raty

Miesięczna rata jest bardzo ważnym parametrem – od niego zależy to, czy będziesz w stanie terminowo spłacać zobowiązanie. Dlatego warto przyjrzeć się np. Kredytowi SMARTPLAN na nowe samochody (RRSO 8,41%) dostępnemu w Toyota Banku – jego wyróżnikiem jest rata niższa nawet o 40% w porównaniu do standardowej oferty. Z czego to wynika? Kredytobiorca spłaca wyłącznie tą część wartości auta, która odpowiada rzeczywistej utracie jego ceny w okresie użytkowania pojazdu.

Samochód kup taniej na wyprzedaży

Zastanawiasz się, jak obniżyć koszty finansowania? Końcówka roku to dobra okazja, aby nabyć pojazd w dużo niższej cenie. Taką możliwość daje akcja wyprzedażowa, która pozwala zaoszczędzić nawet do kilkunastu tysięcy złotych.

Warto pamiętać, że bez problemu dostaniesz pożyczkę na samochód – nawet, jeśli pochodzi od z wyprzedaży rocznika. Niższa cena będzie oznaczać niższe koszty kredytu, dlatego warto rozważyć taką opcję.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz