Biznes/finanse

Czy na sprzedaży złomu można wciąż zarabiać?

Czy na sprzedaży złomu można wciąż zarabiać
Czy na sprzedaży złomu można wciąż zarabiać

Każda osoba ma w domu przedmioty, których nie używa i nie potrzebuje. Zwłaszcza przy przeprowadzce czy podczas remontu można odkryć ich wielkie ilości. Co z nimi zrobić?

Wyroby z metalu można po prostu sprzedać na złomie. Wbrew pozorom można na nich sporo zarobić, albo chociaż pokryć częściowo zakup nowego, ale działającego przedmiotu. Jakie rzeczy przyjmuje skup złomu? Czy można sprzedać tylko jedno stare żelazko?

Co można oddać na złom?

Przede wszystkim firmy skupujące złom przyjmują metale kolorowe, ale można sprzedać również makulaturę czy złom stalowy, a nawet oddać stare akumulatory. Bardzo cenne jest też aluminium, z którego robione są niektóre puszki do napojów. Jeśli pijemy dużo napojów w puszkach warto sprawdzić czy mają oznaczenie np. ALU i zamiast je wyrzucać, można je zbierać i sprzedać.

Najbardziej opłacalne jest jednak zrobienie porządków w domu i w garażu, albo też zbieranie kabli, drutów czy rur metalowych podczas remontu do kontenera, aby nie wyrzucać nie potrzebnych przedmiotów, ale sprzedać je w skupie złomu. Co ciekawe nawet zepsute telefony komórkowe można oddać do skupu złomu, ponieważ zawierają cenne metale kolorowe. Zrobienie raz do roku takiego przeglądu może pozwolić na zarobienie nawet kilkuset złotych. Oczywiście są też osoby, które regularnie oddają coś do skupu złomu. Skąd biorą złom?

Zbieranie złomu, aby na nim zarobić

Oczywiście są też osoby, które sprzedawanie złomu traktują jako regularny zarobek. Zbieranie na bieżąco przeczytanych gazet, a nawet gazetek reklamowych przynoszonych ze sklepu, czy wydruków, które nie zawierają poufnych informacji mogą być sprzedane na makulaturę. Jednak zarobek nie będzie najwyższy, ponieważ cena za kilogram sprzedanej makulatury to od kilku do kilkunastu groszy!

Cyna, miedź, brąz, mosiądz czy aluminium są o wiele bardziej wartościowe, dlatego na sprzedaży metali kolorowych można zrobić nawet kilkadziesiąt złotych za kilogram. Za kilogram puszek aluminiowych można dostać około 4 złotych. Dlatego warto je zbierać, zwłaszcza jeśli i tak je kupujemy na co dzień. Także nakrętki plastikowe z napojów mają swoją wartość. Za duży worek nakrętek można dostać kilka złotych. Wydawać może się, że to niewiele, ale w każdym domu zużywa się produkty pakowane w plastik, które mają zdejmowalne nakrętki. Wcale nie trzeba ich kupować specjalnie, aby móc potem oddać je do skupu i zarobić kilka złotych.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz