Biznes/finanse

Biuro zapasowe dla firm – jak zapewnić ciągłość działań biznesu?

Biuro zapasowe dla firm – jak zapewnić ciągłość działań biznesu?
Biuro zapasowe dla firm – jak zapewnić ciągłość działań biznesu?

Prowadzenie firmy to wielkie wyzwanie. Musisz zadbać o klientów, pracowników i zaplecze informatyczne oraz relacje z kontrahentami. Warto także zatroszczyć się o bezpieczeństwo biznesu – przede wszystkim w momencie wystąpienia awarii. W tym może pomóc biuro zapasowe dla firm. Dowiedz się, jak zapewnić ciągłość działań twojej firmie!

Nagła awaria a straty

Mogłoby się wydawać, że nagła awaria, która sprawi, że biuro nie jest w stanie działać przez godzinę czy dwie, to nie jest wielki problem. Niestety to nieprawda. Każda minuta braku działania to ogromne straty dla firm niezależnie od profilu działalności.

Dotyczy to zarówno firm działających stacjonarnie, jak i biznesów online i e-commerce. W tym drugim przypadku widać to jednak znacznie wyraźniej – klient, który nie będzie w stanie dostać się na stronę, nie będzie próbował za jakiś czas, tylko po prostu wybierze konkurencję. A na utratę klientów żaden biznes nie może sobie pozwolić.

Data Center – zmniejsz ryzyko awarii

Większość tego rodzaju awarii, na przykład brak dostaw energii elektrycznej lub przerwa w dostawie Internetu, dotyka firmy, które mają małe, własne serwery lub serwerownie. Własna serwerownia wymaga wysokich kosztów inwestycyjnych, by wszystko działało tak, jak należy. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wykupienie usług typu Data Center.

Wbrew pozorom nowoczesne Data Center to nie tylko serwerownia, chociaż wiele osób tak właśnie je odbiera. To duża moc obliczeniowa, starannie dobrane rozwiązania IT i stały, pełen dostęp do przechowywanych w wirtualnym środowisku danych. Stworzona sieć techniczna i organizacyjna zapewnia pełen monitoring, raportowanie oraz obsługę informatyków i techników 24/7, a umowa SLA zapewnia gwarancję świadczonej usługi. Dodatkowo przechowując swoje dane na serwerach w Data Center,masz większe możliwości ochrony w razie ataków hakerskich lub przeciążenia serwerów. Dzięki temu łatwiej zachować ciągłość pracy.

Disaster Recovery Center od INEA

Ciągłość pracy w firmie może zapewnić ci także usługa Disaster Recovery Center. INEA gwarantuje utrzymywanie w gotowości powierzchni biurowych oraz systemów, które są kluczowe do funkcjonowania firmy. Rozszerzając usługę o biuro zapasowe, twoja firma może przenieść się zarówno fizycznie, jak i wirtualnie do biur przygotowanych przez INEA.

Do dyspozycji firmy oddane zostaje zaplecze IT, telefonia, software i hardware, a także Zapasowe Centrum Przetwarzania Danych. Dodatkowo dzięki szybkiej duplikacji systemów, gwarantowane jest błyskawiczne wznowienie pracy firmy. To maksimum bezpieczeństwa i pewności.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby dodać komentarz